Terepen /
„Olyan Afrika, amilyet mi akarunk magunknak” – Agenda 2063. A fenntartható fejlődésről, segélyről és a függőségi szindrómáról – Wangari Maathai nyomán
A 21. század Afrikája: képes-e a kontinens közösséget formálni, és belülről megváltoztatni a magáról alkotott képet? A Zöld Öv Mozgalomtól…
Terepen /
Az Övezet és Út kezdeményezés értelmezése a nemzetközi kapcsolatok kínai iskolájának tükrében
A hagyományos kínai szemléletben a dualitás sokkal inkább inkluzív szemléletű, és ezt a nézőpont lelhető fel a nemzetközi kapcsolatok elméleti…
Terepen /
Visszaadott méltóság – művészetterápiával a hajléktalanokért. A VEB2023 Európa Kulturális Fővárosa által támogatott „Otthonra találni a művészetben” projekt tapasztalatai
Kilépés a többségi társadalom elé, a gyengeségek felvállalása, otthonra találás a kapcsolatokban – számos hozadéka született a hajléktalanok számára szervezett…
Terepen /
Emberközpontú bérlakáskezelés. A Jelenlét megvalósítása Veszprémben
Ki akar most bejutni a Pokoli Toronyba? Lakásügynökségi tapasztalatok Veszprémből, ahol a szociális diagnózis alapján működő lakáskezelő szervezet többszáz embert…
Terepen /
A generációs mélyszegénység kialakulása és hatása a családok működésére – Egy település tapasztalatai alapján
Egy agglomerációs szegregátum fél évszázada: hogyan ívelt fel az ott lakók élete, majd vált újra a mélyszegénység terepévé, milyen kiutak…
Terepen /
A nevelőszülői hivatás a Máltai szellemiség tükrében
24 órás szolgálat, a legnehezebb gyermeki sorsok egyengetése, együttérzés és elfogadás: nevelőszülőnek lenni nem csupán egy foglalkozás – vallják a…
Ajánló
Hírlevél
További érdekességekért iratkozzon fel hírlevelünkre!
Alapgondolat
Az ápolási robotok alkalmazásának lehetősége az idősek tartós ápolásában
A következő évtizedekben megduplázódik a világ időskorú lakossága. Ápoló robotok alkalmazásával a munkaerőhiány és az idősekkel szembeni előítéletek problémája is…
A társadalmi kihívások lapja
A Máltai Tanulmányok a társadalomtudományos stúdiumokból merítő, a minket körülvevő világ emberi és társadalmi problémáira reflektáló negyedéves, tudományos folyóirat. Elkötelezetten interdiszciplináris megközelítésű, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat tevékenységi köreihez szorosan kapcsolódó orgánum.
Egy folyóirat, egy honlap
A folyóirat weboldalán, megtartva a tudományos közlés formáit, olvasmányos, olvasható formában adjuk közre az egyes esszéket, tanulmányokat, recenziókat. Cikkeink teljesen akadálymentesítettek, így a hallás- és látássérültek számára is igyekszünk azokat alkalmassá tenni. Utóhang rovatunkban extra, csak a weblapon olvasható tartalommal jelentkezünk.
Minőségbiztosítás, akkreditációk
Minden tudományos folyóiratnak fontos, hogy a hozzá kapcsolódó szak- és tudományterületi kör azt ismerje, elismerje. Ez természetesen magas szöveggondozási és lapszerkesztési elvárást is támaszt. A Máltai Tanulmányok kettős „vak letorálású” folyóirat, amelyet besorolt az MTA, indexál az MTMT, a CIEPS, a MATARKA, az OSZK, az EBSCO és a Proquest. Etikai irányelveink a COPE tagságunkból is erednek.
Máltai Tanulmányok Szerkesztőség
Magyar Máltai Szeretetszolgálat
ISSN e: 2732-0332
ISSN ny: 2676-9468
NMHH: CE/14647/3-2019.
1011 Budapest, Bem rakpart 28.
Tel.: +36-1-391-4700
Fax.: +36-1-391-4228
Email: maltaitanulmanyok@maltai.hu