Krízisben és traumában – A mentális jóllét fontossága a válságok idején
és a támasz jelentőségéről, valamint a mentális jóllét fontosságáról
gondolkodunk. Közhelyszerű a megállapítás, hogy a válságok
korát éljük. Akárhogy is, az emberi kapcsolatokban rejlő értékek,
a családi és baráti támasz koroktól és krízisektől függetlenül fontos,
az emberi egzisztencia alapvető része. Hogy a napjainkban
és körülöttünk zajló társadalmi és politikai légkör rosszabb és bizonytalanabb-e, mint korábban, minden bizonnyal csak történeti
távlatból visszatekintve lesz összehasonlítható. Azonban az biztos,
hogy a Máltai Tanulmányok jelen száma olyan témát jár körül,
amely alapjaiban hatja át mindannyiunk életét.
Cikkek
Eljön-e a „minőségi forradalom”, ami a fenntartható növekedésből sarjad, vagy az emberi és a gépi intelligencia szingularitása, az Ember 2.0…
„Jutalmam, hogy tehetem” – vallja sok karitatív szakember, ugyanakkor időnként a segítőknek is szüksége lehet támaszra. Hogyan ismerhetik fel a…
A szegregátumban az idő fogalma kitágul, a jelen óriásivá nő, mint egy éhes száj, azonnal követeli a változást a segítőktől….
A természet mint gyógyszer, a mentális betegek mint a bioszféra óvói – előnyös kölcsönhatás a Gyógyító Kert Valóságlabor keretei között….
Melyek azok a faktorok a szülők nevelési módszereiben, amelyek hatást gyakorolnak a gyermekek jóllétére? Valóban az a legelőnyösebb nekik, ha…
Kiégéssel küzdenek átvitt értelemben és szó szerint is a környezet védelméért dolgozó szakemberek. Van-e jogalapja, értelme a reménynek a klímaváltozással…
Hírlevél
További érdekességekért iratkozzon fel hírlevelünkre!
Alapgondolat
A társadalmi tőke és a karitatív szervezetek szerepe a nemzeti...
Forintosítható-e a társadalmi kohézió értéke? Javítható-e hazánkban az általános bizalom szintje, és ez befolyásolja-e versenyképességünket? Racionalitás az emberségesség parancsa mögött….