Krízisben és traumában – A mentális jóllét fontossága a válságok idején
és a támasz jelentőségéről, valamint a mentális jóllét fontosságáról
gondolkodunk. Közhelyszerű a megállapítás, hogy a válságok
korát éljük. Akárhogy is, az emberi kapcsolatokban rejlő értékek,
a családi és baráti támasz koroktól és krízisektől függetlenül fontos,
az emberi egzisztencia alapvető része. Hogy a napjainkban
és körülöttünk zajló társadalmi és politikai légkör rosszabb és bizonytalanabb-e, mint korábban, minden bizonnyal csak történeti
távlatból visszatekintve lesz összehasonlítható. Azonban az biztos,
hogy a Máltai Tanulmányok jelen száma olyan témát jár körül,
amely alapjaiban hatja át mindannyiunk életét.
Cikkek
Eljön-e a „minőségi forradalom”, ami a fenntartható növekedésből sarjad, vagy az emberi és a gépi intelligencia szingularitása, az Ember 2.0…
Hogyan szolgálhatja a történelmi traumák felidézése mindennapi életünkben a biztonság és hit meglelését? A zsidóság és a kereszténység közös imakincse…
A kétezres évek második évtizedében határozottan romlott a tizenévesek mentális állapota, és ezt befolyásolja – ha nem is mindig károsan…
Érvényes-e még a „nagymama-hipotézis” a harmadik évezred világában? Támogatja-e a nagyszülők közelsége a gyermekvállalást az európai társadalmakban, és milyen...
A természet mint gyógyszer, a mentális betegek mint a bioszféra óvói – előnyös kölcsönhatás a Gyógyító Kert Valóságlabor keretei között….
Autonómia, kompetencia, kapcsolódás – természetes emberi igények, amelyek egy autoimmun betegség esetében már nehezebben érhetőek el. A kiszolgáltatottság okozta...
Hírlevél
További érdekességekért iratkozzon fel hírlevelünkre!
Alapgondolat
Az írás a falon
Eljön-e a „minőségi forradalom”, ami a fenntartható növekedésből sarjad, vagy az emberi és a gépi intelligencia szingularitása, az Ember 2.0…