A nemzetközi fejlesztés napjainkban. Segélyezés és együttműködés a Globális Dél országaiban.
2024/2

A Máltai Tanulmányok jelen számában a szokásosnál messzebbre tekintünk. Szerzőink a Globális Dél, korábbi megfogalmazásban a fejlődő országok kihívásait veszik szemügyre akkor, amikor a nemzetközi fejlesztési segélyezés kérdésén keresztül vizsgálják Ázsia, Afrika és Latin-Amerika kurrens társadalmi problémáit.
FELTÖLTVE
2024 May. 28.
MÉRET
8.35 MB
Teljes szám letöltése

Cikkek

Frivaldszky János
Alapgondolat /

A humanitárius segítségnyújtás és a nemzetközi fejlesztés nem legitimálhatja a háborúzás politikáját és hozhat létre újabb elnyomó viszonyokat

A háborús segítségnyújtás csak kármentés, nem nyújthat felmentést az agresszornak – de hogyan lehet jól segíteni? A nemzetközi segélyezés etikája…

2024/2 | 24-37.
Csicsmann László
Kitekintő /

Fejlesztéspolitika a Közel-Keleten az átalakuló világrend és a regionális konfliktusok tükrében

A nagyhatalmak által leginkább befolyásolt térség, átalakuló államközi kapcsolatok és segélyezési politika – a Közel-Kelet sokszínűsége a fejlesztések szempontjából is…

2024/2 | 126-141.
Kiss Judit
Alapgondolat /

A nemzetközi fejlesztésfinanszírozás kérdőjelei

Van-e esély rá, hogy összegyűljön az a közel négytrillió dollár, amely az ENSZ által 2030-ra kitűzött fejlesztési célokhoz hiányzik, hogy…

2024/2 | 6-23.
Gibárti Sára
Itthon /

A humanitárius élelmiszer-segélyezés változó tendenciái és eszközrendszerei

Új évezred – új megközelítésmód a humanitárius segélyezésben: hogyan lehet megtalálni a vészhelyzethez alkalmazkodó legjobb megoldást egy éhínség bekövetkeztekor? Tapasztalatok…

2024/2 | 38-55.
Dömös Mariann
Itthon /

Bevándorláspolitika, külpolitikai dimenziók és fejlesztési együttműködések: Olaszország

Olaszországban ma már minden 12. ember bevándorló – hogyan változott megítélésük a kétezres évek menekülthullámát követően, van-e jele a paradigmaváltásnak…

2024/2 | 56-74.
Marsai Viktor
Itthon /

Válságra ítélve? Humanitárius katasztrófa a Száhelben

Tízmilliók az éhezéstől fenyegetetten, otthonukból menekülésre kényszerítve – a Száhel-övezetben több tényező is erősítette egymást, hogy az emberiség legnagyobb humanitárius…

2024/2 | 75-87.