Alapgondolat

Vezércikk, a lapszám felvezető tanulmánya
Ponácz György Márk
Alapgondolat /

A társadalmi tőke és a karitatív szervezetek szerepe a nemzeti versenyképességben

Forintosítható-e a társadalmi kohézió értéke? Javítható-e hazánkban az általános bizalom szintje, és ez befolyásolja-e versenyképességünket? Racionalitás az emberségesség parancsa mögött….

2025/1 | 6-21.
Modla Zsuzsanna
Alapgondolat /

Korlátozó-e a tárgyi adomány, és valóban szükséges-e túllépni a „kerítésfestésen”? A vállalati adományozás paternalista jegyei

Az adomány jellege önmagában nem tesz paternalistává egy segítő aktust. Annál inkább az adományozási forma mögötti ok és szemlélet –…

2025/1 | 22-38.
Csepeli György
Alapgondolat /

Az írás a falon

Eljön-e a „minőségi forradalom”, ami a fenntartható növekedésből sarjad, vagy az emberi és a gépi intelligencia szingularitása, az Ember 2.0…

2024/3 | 6-12.
Török Csaba
Alapgondolat /

Megfontolások a bizalomról

Képes vagyok-e a tekintetemet a Mesterre szegezni, és a lehetetlennek tűnő körülmények között is igent, ament mondani?- teszi fel a…

2023/4 | 6-19
Hajdú József, Mengxuan Chen
Alapgondolat /

Az ápolási robotok alkalmazásának lehetősége az idősek tartós ápolásában

A következő évtizedekben megduplázódik a világ időskorú lakossága. Ápoló robotok alkalmazásával a munkaerőhiány és az idősekkel szembeni előítéletek problémája is…

2024/4 | 29-45.
Rab Árpád
Alapgondolat /

A társadalom és a technológia egymásra hatása és jövőformáló erejük

A digitális kultúra nem választási lehetőség, hanem alapvető túlélési stratégia: a társadalmunkat sújtó segítő szakemberek hiányára csakúgy választ adhat, mint…

2024/4 | 8-28.